• trafikte tartıştığı kişiyi vuran albay

  4.
  Meşru savunma kapsamında değerlendirilen eski tarihli olay. Albay muhtemelen kadrocuydu. O yüzden acemi erlere eğitimde anlatıldığı gibi yere doğru uyarı ateşi açtıktan sonra adamı vurdu. Muharip olsaydı iki kere göğsüne bir kere başına ateş ederdi.

  (bkz: mozambique drill)
  2 ... centurion
 • güzel arabalara binmek istemek

  5.
  Aklı başında insanın Türkiye şartlarında yapmaması gerekendir. Sinir stres sahibi olursunuz.

  3 kere kırmızı Işıkta beklerken arkadan çarptılar. ilkinde çok kötü çarptılar. Allahtan arka koltukta kimse yoktu. Yoksa kesin ölürdü. Şimdi kırmızıda beklerken bi gözümle ışığa bakıyorum öbür gözümle arkadan gelene.

  2 kere tali yoldan kontrolsüz çıkan araç çarptı. Bu kazalardan sonuncusunda yolcu kapısı sıkıştı. Yolcu kişi sürücü kapısından çıkmak durumunda kaldı.

  1 kere tek yönlü yolda ters parketmiş araç park yerinden çıkarken kafa kafaya çarpıştık.

  1 kere de dönel kavşağa kontrolsüz giren araç çarptı. Çok kötü çarptı hemde göbekteki bankete savrulup devrildik.

  Özetle kazaların hepsinde kusurlu sürücü karşı taraftı. Maddi hasar hele hele ciddi yaralanma ve ölümde kimin kusurlu olduğunun pek önemi kalmıyor. Bu yüzden diğer sürücülerin de davranışlarını “öngörerek” araç sürmek durumunda kalıyorsunuz. Hele ki bir arabayı ilk aldığınız gün ve satacağınız gün yaptığınız kazalar ciddi ciddi daha çok can sıkıyor.

  Bu yüzden fiat egea‘ya biniyorum. Çarpsalar da gözüme gelmiyor. Arada sıkışık trafikte dokunduruyorlar, dönerken kapı çıtasına sürtüyorlar, park ederken tampona yaslıyorlar filan, bişey yok bişey yok deyip devam ediyoruz.
  -1 ... centurion
 • camiler çokken kilise ve sinagogların azlığı

  2.
  Ben sosyolojik olarak araştırdım da budist olduğumuzdanmış, çünkü evanjelistler şintoist tapınaklarda ibadet yapıyor. Şalom ve sevivon ile.
  ... centurion
 • yanlış ile bağlı ilçeler

  11.
  Ceylanpınar’ı mardin’e,
  Varto‘yu Tunceli’ye,
  Siverek’i diyarbakır’a,
  Karakoçan’ı bingöl’e
  Pertek’i Elazığ’a,
  Elbistan’ı Malatya’ya,
  Darende’yi sivas’a
  Arhavi’yi rize’ye,
  Yusufeli’ni erzurum’a
  Şavşat’ı Ardahan’a,
  Çiçekdağı’nı da yozgat’a Bağladık mı tamamdır.

  Edit: arapkir batı elazığdır diyenler oluyor, şahsen o klarnet taksimini duyduktan sonra ben de ikna oldum.

  Edit2: Arguvan her ne kadar coğrafi sınırı olmasa da kesinlikle Tunceli’ye bağlanmalı, anklav toprağı olmalıdır.

  (bkz: anklav)
  3 -1 ... centurion
 • öğretmen evi yemekhanesi

  2.
  dışarıda herhangi bir lokantada yiyebileceğinizden daha temiz daha taze ve daha ucuz yemek yiyebilirsiniz. Çünkü kamu kurumu yemekhaneleri bir lokanta gibi kâr amacı gütmeZ, bir lokanta gibi menü çeşitliliği olmasa da yemekler günlük pişer.
  ... centurion
 • erzurum

  1103.
  Çayın yanında limon servis edilen, ispir kurufasülyesi çok güzel, Muharrem ustanın çağ döneri müthiş şehir.

  Kışın palandöken’e çıkarsanız mutlaka jandarma sosyal tesislerinde yemek yiyin. Yemekleri hem temiz ve lezzetli, hem hesaplı, hem de halen alkol servisi yapılan nadir kamu kurumlarındandır. Tek kusuru servis elemanları vatani görevini jandarma er olarak yapan kişiler olduğundan arada ufak tefek hatalar yapabiliyorlar. Bu durumu mümkünse hissettirmemeye çalışın, çünkü komutanları kızacak diye çok panikliyorlar.

  Bunların haricinde gezilip görülecek bir yeri malesef yok, kale tadilat halinde, kongre müzesi bile beklentiyi karşılayamıyor, diğer yerler ise yarı harabe durumda.
  -1 ... centurion
 • sahibinden com da 42 bin tl lik clio araç ilanı

  4.
  Ya sen hasara takılma kardeşim, aracın gönyesi düzgün bi kere!
  4 ... centurion
 • polis suçumuz yokken bizi dövebilir mi

  5.
  Öncelikle polis adam dövmez, kademeli olarak zor kullanır. Bu zor kullanmanın derecesi ve sınırı pvsk ve tck’da Detaylı olarak belirtilmiştir. Kabaca özetlemek gerekirse bedeni güçle “itekleme”den başlayarak, jop ve gözyaşartıcı gazlardan tutun duraksamadan silahla ateş etmeye kadar bu zor kullanmanın derecesi farklılık gösterir. Toplumsal olaylarda ise zor kullanmanın şeklini birim amiri tayin eder, (jop çek, gaz at, süpür gibi)

  Anlatılan olayda ise polisin dershane karşısında öğrenci olmayan şahısları itekleyerek uzaklaştırması basit bir zor kullanma yöntemidir. Muhtemelen dershane çıkışında sıklıkla kavga, taciz vb basit asayişe müessir olaylar yaşanmaktadır. Bundan dolayı polis gelen bir şikayete bağlı olarak ilgili kişileri men etmiştir.

  Şimdi gelelim doğru bilinen yanlışlara;

  Polisin zor kullanmasına bağlı olarak gerçekleşen yaralanmalar sınır aşılmadığı sürece “yaralama” ve “işkence” suçu oluşturmaz.

  Örn; sen kavga ettin, polis geldi, sen kimsin lan beni allah kulu gelse alamaz dedin, polis seni yere yatırdı, kelepçe takarken kolun kırıldı, iki ay kolun askıda gezersin salaklığınla kalırsın, değil baro başkanı avukatlığını yapsa, Avrupa insan hakları mahkemesine de gitsen, Türkiye’yi birleşmiş milletlere de şikayet etsen banane lan direnmeseydin derler!

  iteklemeye bağlı olarak kasten yaralama suçu işkence suçu filan iddia edilemez. Komik olmayın.

  Basın mensubu değil iseniz bir polisin göreviyle ilgili görüntüleri kaydetmeniz ciddi bir suçtur. Bunlar mahkemede delil olarak kabul görmez. Hatta polis sizden şikayetçi olsun olmasın re’sen açılan bir kamu davasının şüphelisi durumuna düşebilirsiniz.

  Tutanak ancak kamu görevlisi tarafından düzenlenebilir. Kendi aranızda polis bizi dövdü diye yazdıklarınız kağıt parçasından ibarettir. Hukuki bir değeri yoktur.

  Polisin kimlik göstermesi zorunluluğu ancak durdurma ve kimlik sorma durumlarında vardır. (Pvsk madde 4) resmî görevli herhangi bir polisin rutin görevi esnasında buradan uzaklaşın demesi, uzaklaşmadığınız taktirde sizi uzaklaştırması için kimlik gösterme zorunluluğu yoktur. Çünkü böyle bir kanun maddesi yoktur.

  konuyla ilgili olarak savcılığa şikayette bulunabilirsiniz, savcılık konuyu incelenmeye değer bulursa valilik izniyle ilgili memurlara soruşturma açabilir. Bu durumda sizin şifahi(sözlü) beyanınızdan daha önce mobese kamerası görüntüleri, telsiz kayıtları gibi daha somut bulgular değerlendirilir. Burada herhangi bir suç unsuru bulunamazsa (olay yerinin dershane önü olması, kavga taciz vb olayların sürekli yaşanması, sizin o dershanenin öğrencisi olmamanız vb) durumları dikkate alınarak bu sefer polisler sizden iftira iddiasıyla şikayetçi olabilir.

  Özetle cin olmadan adam çarpmayın, sizin çayır Çimende dolaştığınız kadar o polislerin birtakım çoban arkadaşlarla Hasbihal etmişliği var.
  3 -5 ... centurion
 • nikol paşinyan

  13.
  Muhalif olduğu dönemde iktidara gelmek için bir dönem Azerbeycan istihbaratıyla ortak çalışan Ermenistan başbakanı.

  (bkz: kraç)
  ... centurion
 • galatasaray ve fenerbahçe nin ortak mağaza açması

  5.
  Kira pahalı olduğundandır.
  1 -1 ... centurion
 • sarhoş bisiklet kullanırken trafiğe yakalanmak

  4.
  Demin kaavede trafikçi başkomsere sordum kateka yetmişsekiz iki ce maddesinden işlem yaparlar dedi. Sürücü trafikten men edilir, bisiklete 20 puan yazarlar, ruhsat sahibine de üçbinlira gömçürürmüşler.
  1 ... centurion
 • kedi

  5204.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2191781/+

  Yenir ki bunlar!
  1 ... centurion
 • pembe saçlı hdp li bücür alokilk ahmet kayacı tip

  2.
  Septum deviasyonu vardır.
  ... centurion
 • imamoğlu nun 420 milyon dolar serveti olması

  11.
  Olm adamın dedesi neolitik çağda tethis denizi kıyısına ilk çok katlı binayı diken bi insan, adam dededen müteahhit, olabilir yani, normal.
  1 -1 ... centurion
 • bingöl de keşfedilen 7 odalı kaya kilise

  5.
  Nebi dayım 94’te genç kazısında bulmuştu. Horasana murçla vurup ses alınca allah’ıma Altında gömü var şeref dediydi. Lakin nusaybinden bi şişe rakıya tuttuğumuz cindar mal tuzaklı deyince Nebi dayım siktiret şeref bu gurbet elde taşın kayanın altında maltında kalırık, 30 sene sonra dehaplılar kemiklerimizi birbirine tokuşturup kontrgerilla köy bastı lililili diye demagoji yapar deyince mal kaldıydı. Nasip devleteymiş!
  ... centurion
 • kadın haklarını savunan tipler

  6.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2191554/+

  Temsili değil!
  2 ... centurion
 • fransa daki kısa hikaye otomatı

  4.
  Bizde olsa istasyon tuvaletinde belki kağıt yoktur diye geçerken düğmesine basılır, naylon katkılı sentetik kağıt metalik bir hışırtıyla pantolon cebine tepiştirilir. Tuvalette gerçekten kağıt yoktur, acaba kağıdın mürekkebi götüme çıktımı diye katatronik bir ruh halinin major karamsarlığı ruhu kaplar. Neyse beyler Kim siker ilim irfanı amk!
  1 ... centurion
 • fc schalke 04

  247.
  Almanlarla Türklerin uzlaşabildikleri nadir ortak noktalardan biri lokal bazda schalke sevgisidir. Bu anlamda gelsenkirschen herhangi bir Alman şehrine benzemez. Bismarkstraße üzerinde herhangi bir Türk dönercide veltins içip schalke maçı izleyenler uzatmaları korku dolu gözlerle takip eder, ortak kaygıları schalke’nin en azından 1 puan alabilmesi maçı puansız kapatmamasıdır. Pek çok kez bu durum gerçekleşmez tabi. Schalke yenilir herkes acı gerçekle bir kez daha yüzleşir. Şehrin gri sokakları ve soğuk havası insanın yüzüne çarpar. O an öyle bir andır ki sanki yüzyıllardır güneş doğmaz, hava hep puslu ve karanlıktır.

  Bu Türk işçilerle ve yalnız yaşayan emekli almanlarla dolu ruhsuz maden şehrinin tek mutluluk kaynağı schalke’nin kazandığı maçlardır. Burada Almanya’nın diğer kuzey şehirleri gibi haftasonu tatilini göl kenarında karavanda piknik yaparken geçiren mutlu aileler yoktur. Burada karnavallar bile çok sönük geçer. Burada ancak bir önceki gün schalke kazanmışsa insanların yüzü güler.
  ... centurion
 • slav kadını muazzamlığı

  4.
  Atama bunu yapan zalım bize ne yapmaz beyler!
  3 -1 ... centurion
 • yazarların döngüye alıp dinlediği şarkılar

  2.
  (bkz: fortunate son)
  1 ... centurion
 • yeni şeyler getiriyorum