• mısırlı suriyeli iranlı olmak varken türk doğmak

  4.
  Selam ben mouaewid b. iskenderiyye b. Jawwad. mısır ordusunda komiser yardımcısıyım. Önemli olan insan olmaktır. Yoksa gerisi o kadar önemli değildir.

  Ahan bu da yalanına sokuyumculara gelsin. Arkadaşlarla öylesine geçerkene.
  https://m.youtube.com/watch?v=3H3BqfVqntg+
  -1 ... centurion
 • sokak ropörtajında ana avrat söven kemalist amca

  3.
  Yeşilli dayı sen benim kim olduğumu biliyor musun diyen vitaminsiz dayıya kim olursan ol lan diyerek tek atmıştır.
  1 ... centurion
 • bulgur pilavı vs pirinç pilavı

  71.
  Pirinç pilavı cumhuriyetin ilk yıllarında ithalatçı aristokrat bir azınlığı vergi muafetiyle Zengin etmek için bu kültüre atılmış bir kazıktır. Bulgurla kıyaslanamaz bile!
  1 -1 ... centurion
 • ördek

  90.
  Dünyanın en pis canlısı, Ortadoğu coğrafyasında pek yaygın olmadığından gözden kaçmış ellam yoksa kesin domuzla beraber bu da haram olurdu.

  Bi kere bu ördek hayvanı kah havada uçtuğundan götüne yel değer, kah suda yüzdüğünden cırcır olur götü osruk tutmaz yani neredeyse her Adım atışında sıçar.

  Normal bir kümes hayvanı gibi değildir. Su içerken suluğuna sıçar, yemliğe sıçar, büzük yok çünkü hayvanda, yediği gıda, Nebatat felan anında tahliye oluyor, ayakları perdeli olduğundan sıçtığını iyice yediğine içtiğine karıştırır. Zaten hazmetmeden çıkardığından ötürü sıçtığını bir daha yer.

  Bundan dolayı ördek eti çok pis kokar, hep yosunlu çamurlu bir tat gelir. Pişirirken bi şekilde o pis tadı baskılamaya çalışırlar, yoksa ördek tepsisinde portakal ne alaka amk!
  ... centurion
 • arapların pilavı elle yemesi

  119.
  bir Bedevi geleneğidir. Nedeni ise aslında çok basittir. Adamların kaşıkları yok! Peki Bedeviler pis midir? Hiç sanmıyorum. Başlarına sardıkları keyfiyeleri ve üzerlerine giydikleri dişdaşa sakız gibi bembeyazdır. Zaten pilavı da öyle beşparmaklarıyla avuçlayıp yemezler, özel bir tekniği var.
  ... centurion
 • siyah maske

  31.
  Yuvarlak hatlı olanı tuhaf bi şekilde sütyene benzeyen maske.
  1 ... centurion
 • merkez bankasından atmlere 200 tl koymayın çağrısı

  10.
  Yapı kredi atm’si zaten 4-5 aydır torba parası gibi hep 10luk 20lik nakit veriyor, cüzdandan götüm uyuşuyor amk!
  4 ... centurion
 • aselsan

  240.
  4 yıldır 16-17 lira civarlarında gezen hissesi borsa forumlarında çok komik yorumlara sebep olmakta.

  Bir tanesi ciddi ciddi bizi sike sike milli oldu filan diyor. Bir başkası şirketi aramış telefona çıkan olmamış, ulan açsalar ne diyecektin?
  ... centurion
 • israile büyükelçi gönderilmesi

  8.
  israil’de hatrı sayılır bir Türk nüfusu var. israillilerin sempati duyduğu tek müslüman ülke Türkiye. Çünkü zamanında Türkiye’nin Fransa ve Almanya’daki elçiliklerinde yahudilere Türk pasaportu verilerek nazi zulmünden kurtulmaları sağlandı. Eğer yurtdışında bir yahudiyle karşılaşırsanız çekinmeden Türk olduğunuzu söyleyin çünkü en iyi dostunuz o olacak.

  Bir de Dürziler konusu var ki. Anlamsız bir şekilde hakaret küfür olarak kullanılıyor. Kabaca israil Alevisi diyebileceğimiz bu insanlar Türklere karşı çok misafirperverler ve soyisimleri genelde türkçe. Aslında biz türk halkı olarak yahudi kültürüne çok yakınız. Mesela “afiyet şeker olsun” sözü yahudilerden gelme. Komşu komşu hu hu tekerlemesi de yine aslında bir yahudi tekerlemesi olan had gadia’nın Türkçe varyantı.
  https://m.youtube.com/watch?v=bIfJ841p2gY+
  1 ... centurion
 • çay

  1607.
  Sektördeki dominant marka olan çaykur’un Son zamanlarda eski tadının kalmadığı içecek.

  Bunun yerine Tirebolu 42 numara ve hopa çay öneriyorlar. Bilemiyorum müzeyyen. Bilenler bi titretsin.
  ... centurion
 • beyaz futbol

  1241.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130961/+

  Saykolukta çığır açmış program.
  2 ... centurion
 • koministim deyip marka eşya kullanmak

  4.
  Kominist ney la?
  ... centurion
 • mardin deki ilginç tasarımlı bina

  4.
  Binanın sahibini tanıyorum. Brooklyn’de pizzacılık yapan Süryani bi arkadaş. Zaten bina da pizza dilimi şeklinde yapıldı ancak dış peyzajında erimiş peynir imajı felan verilecekti ama belediye onay vermedi. izale-i şüyu davası felan açtılar o yüzden. Şimdi şekil olarak üçgen oldu sadece ama proporsiyonunu felan tam yapamadılar. Bina sahibi hatta tapuda dellenmiş sikecem yapacağınız işi demiş tapucu da durur mu yapıştırmış cevabı sen devlete millete küfredemezsin felan demiş o yüzden arkadaşa terörden dava açtılar ama pek bişey de çıkmadı o konulardan.
  2 ... centurion
 • metal slug

  74.
  Ben bu orospu çocuğunun şarjör değişmesine hastayım aga. Düşen şarjöre hiç bakmıyor picin oğlu. Sanki sarf malzemesi amk! Öylesine gamsız bi ibne. Olm ya bi demirbaştır, ya bi zimmeti mimmeti vardır, adamı sikerler lan!
  ... centurion
 • ömer halisdemir

  458.
  Bugün doğumgünüydü.
  4 ... centurion
 • umut bulut a verilen plaketteki yazım hataları

  4.
  Abi tabağı Battal Abey yaptı. Battal abey 90’dan beri lazer kesim plaket, sümen yapar, kristal bardaklara isim yazar. Malatya’ya tayin olan her hakim savcının sümeni Battal abeyde yapılır. Öyle büyük ustadır. Yalnız Battal abeyin bir kusuru var. Ne yaptıracaksan Yazıp eline verecen. Kendisi ilkokul 2’den terk olduğundan konuştuğu gibi yazıyor. Misal geçen Ankaralı Turgut’a plaket verdiler Malatyalılar gecesinde. Tabakta ”ankarali torğet” yazıyordu. Başkent diplomasisinde büyük gerginlik yaşandı. Adama bi transit kaysı gönderdiler öyle razı geldi. Ben başkasının yalancısıyım sikecem yapacağınız işi felan demişler ağır konuşmuşlar. Neyse ne ben tabak meselesini Battal abeye ileticem, ricam konuyu daha fazla büyütmeyelim.
  1 -1 ... centurion
 • araba da eş mi önde oturmalı anne mi

  282.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130686/+
  1 ... centurion
 • erol bulut

  284.
  Sportif başarı için Ali Koç, Emre Belözoğlu ve volkan revizyonuna gitmesi gereken td!
  ... centurion
 • shibari

  3.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130649/+

  Bir ilim bir fen!
  ... centurion
 • hamamda oğlan kovalamak

  3.
  Ecdad meşgalesi, cennetmekan devletlümüz şehid inşa’ellah!
  3 -2 ... centurion
 • yeni şeyler getiriyorum