• danimarka daki koloni bahçeleri

  6.
  Atatürk’ün köykent projesi gerçekleşebilseydi bugün Türkiye’de doğu’da çoğu yer böyle olabilirdi.

  Bugün Türkiye’nin yerinde saymasının en büyük sebebi toprak reformunu cumhuriyetin kuruluşundan beri gerçekleştirememiş olmamızdır.
  1 -1 ... centurion
 • şeref düzyatanlar

  4.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2142887/+
  ... centurion
 • yazarların temsili resimleri

  94.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2142856/+
  ... centurion
 • rakip daha güçlüyse nasıl dövüşülür

  42.
  Burda yazanlara kulak vermeyin kardeşim, gidin alabildiğinizce aptamil alın zaten 6 ay pipetle içeceksiniz.

  Ytd.
  1 ... centurion
 • bulgaristan göçmenleri

  377.
  Adıyamanlının içki içip seküler yaşayanını düşün, acından ölmeyecek kadar ekmek yesin yeter öyle parayı severler ya la.
  ... centurion
 • ren geyiği

  31.
  Bölgeye ismini vermesi hasebiyle Almanya’da kuzey ren westfalya eyaletinde doğal ortamında bolca bulunabilen geyik türüdür efenim. Hatta bizde Konya ovasında kırşeerde felan giderkene yol kenarında görebileceğiniz tosun çıkabilir tabelasının muadili olarak Almanya’nın kuzeyinde hız sınırı olmayan otobanlarda geyik çıkabilir tabelası mevcuttur. Mamafih bu muhitte seyahat ederseniz taşıtı sevk, idare eden kişiyi “yavaş amuğagoyum, hız sınırı yoğ deye gavurun amına basar gibi basma, geyiğe neyin çarpacan sonra boynuzu döşümüze girecek, bi de geyiğin parasını kesecekler cenazemizden, kim bilir kaçbin örodur” diye uygun bir dille uyarınız, sağlık, sıhhat ve esenlikler dilerim efenim.
  ... centurion
 • amgod sözlük yazarı olsa alacağı nick

  2.
  (bkz: torbacı)

  Adamın torbacı olduğunu anlamamak için mal olmak lazım, fotoğrafçılık filan hikaye amk! Ama rahatiye bak, canii sıkma devlet adamın amına kor kardeş!
  ... centurion
 • yaşamak istenilen dönem

  10.
  (bkz: 80 öncesi)
  ... centurion
 • erkek biyolojisi

  3.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2142235/+
  ... centurion
 • sik amını

  1.
  Maraş’taki karşılığı koy götünedir efenim.
  2 -1 ... centurion
 • 193 kg halter kaldıran kız

  1.
  Karı 104 kilo amk! Naim’i geçmek için 312 kilo kaldırması lazım!
  2 ... centurion
 • türkçülük

  653.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2141700/+
  2 ... centurion
 • yalkun rozi

  1.
  Uygur Türklerinin ders kitaplarındaki bir Atatürk şiirinden dolayı Çin hükümetinin 15 yıl hapiz cezası verdiği şair. Oğlu kemaltürk sesini duyurmaya çalışıyor.

  https://www.uygurhaber.co...-tutuyor-rozinin-hikayesi
  ... centurion
 • cenk hoca

  22.
  ingiltere’de organik gıda ürünlerinde extra Virgin yazar, işte o extra virgin’i sikilmemiş olarak tercüme eder.

  https://m.youtube.com/watch?v=Lm2pYrgzdkw+
  5.05’ten sonra.
  -1 ... centurion
 • biontech aşısı

  9.
  Dün oldum. Yan etkisi olarak ateş bastı. Normalde de sıcakkanlı bir insanım ama bu farklıydı. Gece 4 derecede tişörtle geZiyordum diyeyim gerisi siz anlayın. Bir de baş dönmesi yapıyor. Yani böyle lan deprem mi oluyor acaba filan diyorsunuz.
  1 ... centurion
 • kadıköy de ilçe tarım ve orman müdürlüğü olması

  2.
  2001’de ufak bir tecrübemiz oldu zat-ı şahaneleriyle müsaade buyurun efenim anlatayım, feyz alınız!

  O zamanlar hatırlarsınız angus filan acayip popüler, her akşam haberlerde angus’la yatıyor, angusla kalkıyoruz Türk halkı olarak, hayvanında maşallahı var hani, bildiğin öküz gibi, az buçuk mandayı da andırıyor öyle dehşet bir mahluk. Biz de hesapta angus alıp ihya olacağız.

  Neyse efenim sözün kısası makbul, hemen en temiz şalvarımı, körüklü çizmelerimi, mor yeleğimi ve sonradan homoseksüel eğilimleri olduğu için kuzenimden boşanan Kürşat eniştemin batı Almanya’dan getirdiği fötr şapkamı giyip Kadıköy ilçe tarımın yolunu tuttum.

  En mütebessim ifademi takınarak selamınaleyküm deyip içeri girdim. Erzincanlı olduğunu sonradan öğrendiğim bir çaycı devlet dairelerindeki memurlara has soğuk bir ifadeyle merhaba diyerek karşılık verdi efenim. işte o an durumun ciddiyetini kavramış bulundum. Birkaç sorup soruşturduktan sonra her halinden ANAP’ın son kırıntılarından olduğu anlaşılan bir memur beni karşıladı. işte o an işlerimin rast gitmeyeceğini anlar gibi oldum çünkü biz dededen demokrat partiliydik.

  ANAPlı memur ne desem Nuh diyor peygamber demiyor ille de cıks diyordu, tesisten bahsediyor, ödenekten dem vuruyor, dudaklarından tükrükler saçarak ille de puroje diyordu. Dersimi çalışıp gelmiştim, firuzköydeki müstakil damımızın yanına pirketten ağıl yaptığımızı, torosumuzun olduğunu, otu esenyurttan getireceğimizi filan söyleyip ne kadar istekli olduğumu anlatınca durum ciddileşti. Derhal müdire hanımın makamına çıktık, müdire hanım kısa etekli, naylon çoraplı, omuzları vatkalı köynek giyen, sanki 10 gün önce ölmüş de fekk-i kabir yapıp mezardan çıkartılmış kadar bembeyaz tenli ve gözlüklü bir kadındı. içimden ulan bunun görünen yerleri bu kadar akça pakçaysa acaba görünmeyen yerleri kim bilir nasıldır diye düşündüm.

  Müdire hanım hayhay pek tabi dedi, yalnız birtakım masraflar vardı, nakliyesi, ardiyesi, hammaliyesi, konşimentosu ve sair diğer rüsum ve harçları da ekledikten sonra tuşları sararmış casio’yu bana bir dönderdi ki; ekranda yazan rakamı görünce başım dolandı, gözlerim karardı, sendeledim, deminki Erzincanlı çocuk bi bardak ayran getirdi de az biraz kendime gelir gibi oldum.

  Hasılı kelam biz orda yazan rakamı götümüzü satsak tedarik edemezdik, parmaklarımın arasında sinirden ezdiğim föter şapkanın kalıbını düzelttim ardıma bakmadan çıktım daireden, koridorda rahmetli atatürk’ün Köylü milletin efendisidir sözü yazıyordu.
  4 -1 ... centurion
 • emekli amiral olsanız ilk ne yaparsınız

  3.
  Datça’ya yerleşirim, villamın bostanında domat, marul, biber yetiştiririm, alırım koltuğumun altına sözcü gazetemi, katlanır balıkçı iskemlemi yol üstündeki tekelden iki tane tombul Efes alıp alüminyum folyolu ısı yalıtımlı küçük çantama koyup sahilde içerim, memleket mi? Sikimde olmaz aga!
  2 ... centurion
 • emekli amiraller bildirisi abd batı borazanlığıdır

  12.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2141051/+

  Yaşasın ırkımız Çin’e bedel kırkımız ulan!
  3 ... centurion
 • alman aşısı ve çin aşısı

  2.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2141048/+
  2 ... centurion
 • çevani rojbaş hewal diyen kız

  6.
  Na.. şevbaş yani se’ete olmiş penç!
  1 ... centurion
 • yeni şeyler getiriyorum