• erol bulut

  273.
  Sportif başarı için Ali Koç, Emre Belözoğlu ve volkan revizyonuna gitmesi gereken td!
  ... centurion
 • shibari

  3.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130649/+

  Bir ilim bir fen!
  ... centurion
 • hamamda oğlan kovalamak

  3.
  Ecdad meşgalesi, cennetmekan devletlümüz şehid inşa’ellah!
  3 -2 ... centurion
 • kobe bryantın ölmeden önceki son düşüncesi

  2.
  Amk pilotu düzgün sür, dalağını zikerün!
  1 ... centurion
 • karı kız arabası

  5.
  Vw Polo: Doğudan yeni gelmiş bekar memur arabası.

  Mini: bir marketing kolunun il temsilcisi.

  Mercedes Gla: nafakayı yeni çekmiş dul karı arabası. Eski kocası müteahhit değilse picim amk!

  Micra: korunmaya ihtiyacım var, beni dört duvar içinde duvardan duvara vur, haşin sev, sar beni sarmala beni yiğidim arabası.

  Juke: frijitim ben.
  2 -1 ... centurion
 • hayalindeki meslek

  31.
  Her meslek bir ömür boyu yapılamayacak kadar sıkıcı. Sizin nefret ettiğiniz iş bir başkasının hayali veya tam tersi olabilir. Aslında insanlar 4-5 yılda bir mesleklerini değiştirebilselerdi hayat daha zevkli olurdu.
  3 ... centurion
 • kadınların erkeklerden istedikleri

  319.
  Dostunuz gibi sevin düşmanınız gibi sevişin beyler!
  1 -1 ... centurion
 • rambo okan

  194.
  Gerçek fenerbahçeli.
  1 -1 ... centurion
 • bünyamin gezer

  206.
  Kendisi Gaziantep kadrosunda görevli polis memuru idi.
  ... centurion
 • belki sikerim umuduyla centilmenleşen sucu

  24.
  Bu pandemi millete hiç yaramadı amk!
  3 -1 ... centurion
 • evlenirken ne kadar altın istenir sorunsalı

  10.
  Bi kilodan aşağıya gitme bacım. Altın da zaten ucuzlamış, işi ne alsın pezevenk!
  ... centurion
 • sen resulullahın ümmetisin öyle bakmayacaksın

  4.
  Esnaf haklı Osmanlı zamanında dahi esnaflığın bir usulü nizamı vardı. Rüsumunu, harcını, vergisini vermekten imtina eden esnafın papucu lonca kethüdası tarafından dama atılır, ahali o dükkandan alışverişi komşuları da selam sabahı keserdi.

  Çünkü kul hakkı en büyük günahtı. Şöyle ki hırsızlık yapsan, adam öldürsen bir şekilde güç de olsa mağduru razı edersen helallik alma imkanın var. Ama vergiden çalmak devletten çalmak öyle bir şey ki; senin devlete vermekten kaçındığın o üç kuruş paradan ötürü hangi yetim aç yattı bilemezsin. Koskoca bir memlekette hangi garibanla helalleşeceksin?

  Vatan kurtarma meselesine de kimse girmesin, Türk askeri Suriye’de filistin’de Sıtmadan kırılıp çekirgeyle açlığını bastırırken Arapların ingiliz tüfekleriyle Mehmetçiğe kurşun sıkmışlığı vardır.
  1 ... centurion
 • ömer faruk gergerlioğlu

  8.
  Nerede bir millet düşmanı varsa “vah vah çok mağdur olıyi” diye twit floodu yapan örgüt şeysi. Nitekim milletten utandığımdan milletvekili demeye dilim varmadı.
  4 ... centurion
 • kapı kilidini ateş edip parçalamak

  2.
  Denedim olmuyor amk, hatta sonradan mythbusters’da bi bölümde bu mevzuyu denediler. Orda da olmadı, kolpaymış, yemişler ya bizi.
  1 ... centurion
 • eti puf

  296.
  Bunun heft reng olanı yar sinesi kokar.
  ... centurion
 • sözlük yazarlarının silahları

  172.
  3 tane tabancam var. Bir tanesi 45 acp government boy custom bir 1911 modeli. Hiç kullanmadım. Kullanmayı da düşünmüyorum zira kendisi taşınmayacak kadar değerli bir model. Hatta Türkiye’deki en değerli 1911 modeli diyebiliriz.

  Yerli tabancam sarsılmaz mega. Genellikle onu taşırım. 10 yıl önce tabancamla havuza düştüğüm için orijinal rengi paslanmaya başladı ve krom kaplattım. Zamana bağlı olarak birtakım çizilmeler mevcut. ilk fırsatta yeniden füme titanyum kaplattıracağım.

  Haftasonları glock 19 taşırım. Sıklıkla poligona giderim. Taşımaktan ve kullanmaktan en çok keyif aldığım tabancam glocktur.

  Yivli olarak huğlu ovis tüfeğim ve üzerine takılı zeiss dürbünüm var. Av merakım yok. Aslında bir canlıyı hobi amaçlı öldürmeyi etik bulmuyorum. Bazen arkadaşlarla uzun mesafe atıcılığı yaparız. +500 metreden karpuz vururuz, mutlu mesut evimize geri döneriz.

  Hobi amaçlı kullandığım 36 kalibre levyeli bir haniç tüfeğim var. Biz küçükken pazar günleri trt’nin Kovboy kuşağını izleyerek büyüyen bir nesil olarak kullanmaktan en çok keyif duyduğum tüfektir. Yine haftasonları teneke kutu, cam şişe filan vururuz.

  Bir de baş belası bir armsan rs s1’im var. Baş belası diyorum çünkü sorunsuz bir şekilde 5 kartuşu ateşlediği görülmemiştir. Hep fişek diker. Aslında bu şarjörlü yivsiz tüfeklerin kronik bir sorunudur. Çünkü av tüfeği fişekleri bir şarjöre üst üste koyulduğu zaman fişek etekleri birbirine takıldığından tırnak çekip sağlıklı besleme yapamaz. Etekli fişekler düz şarjörlere değil boru tipi otomatik, poze ve pompalı tüfeklere uygundur.
  ... centurion
 • türkler

  446.
  Çok milliyetçi bir abimiz; ki kendisi yeşil’in, cem ersever’in Filan silah arkadaşıdır. Rakı masasında çok güzel bir tesbiti vardır.

  -nesil kalmamış amuğagoyuam, tuttuğumuza sikip sohup saplamışığ 1000 yıldır, nesil kalmamış nesil!
  ... centurion
 • 99 luftballons

  25.
  Gastarbaiter emmilerimizin epey ekmeğini yediği şarkı.

  Cumartesi gecesi partilerinde zaman mekan algısını kaybeden nordik nordik sütbeyaz tenli, buz mavisi gözlü hanna’lar, lena’lar, emma’lar Çelik fabrikalarında ve kömür madenlerinde çalışan emmilerimizle westfalia karavanlarda eyleşiyor, gönüllerini ediyorlardı. Şu an ortayaşlardaki pek çok almanın “Typisch” Alman yaşantısından farklı olarak Türk gibi yaşaması(yemek, içmek, davranmak) altında yatan gerçek zannımca bu şarkıda gizli.

  https://m.youtube.com/watch?v=WHM8vKSArFQ+
  1 ... centurion
 • yeni açılacak dönerciye isim tavsiyeleri

  32.
  Karadeniz döner.

  Ciroya en az %50 katkısı var.
  2 ... centurion
 • sözlük yazarlarının köy anıları

  7.
  Doğu Karadeniz’in bir dağ köyü. Ormandan ağaç kesmek yasak. Ancak ormancıların işaretlediği çürümüş ağaçları kesebiliyorsun. Onun haricinde ağaç keserken yakalanırsan devlet traktörüne, öküzüne filan el koyuyor. Rapor yazıyor. Bir sürü mahkemeye gidip geliyorsun. Ha uyuşturucu taşımışsın ha odun taşımışsın cezası aynı yani.

  90’ların başı. Okula gitmiyorum bile daha. Dedemle ormana gitmişiz çıra açıyoruz. Yani daha önceden kesilmiş ağaçların toprağın üstünde kalan belki bir karışlık gövdesinden nacakla reçineli ağaç parçacıkları koparmaya çalışıyoruz.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2129616/+
  Ahan ağaç dediğim de bu. Kışın sobamızı tutuşturmak için. Kışın çok kar yağıyor ıslanmış, donmuş odunlar yanmıyor çünkü.

  işte binbir zahmetle telis çuvalından torbalarımızı doldurmuşuz. Eve gideceğiz. Uzaklardan bir motor sesi. Dedem panik oldu. Ses gittikçe yaklaştı. Biz saklandık. Derken yeşil bir pikap bizim saklandığımız yerde durdu. Ormancılar Eliyle koymuş gibi buldular bizi. Dedeme bir sürü kızıp bağırdılar. Ben korktum ağladım. Şişko ormancının bir eli tabancasında hep. Çıralarımızı aldılar, nacaklarımızı aldılar. Tekrar bize bir sürü kızıp bağırdılar. Pikaplarına binip gittiler. Ben ağlıyorum. Dedem çaresiz.

  Şimdi düşünüyorum da memleketi kurtarmış ormancı. Büyük adammış vesselam. Biz 2 torba çırayı eve götürseydik ne olurdu memleketin hali!
  2 ... centurion
 • yeni şeyler getiriyorum