• adana kebabı

  160.
  Açılın beyler bir kebap gurmesi olarak izah ediyorum.

  Erkek kuzudan olur, en iyi kaburgadan olur, onun harici incikle gerdan hariç heryerden olur.

  ideal kebap etinde %30’u hayvanın kendi yağı olması gerekir, ayrıca kuyruk atılmaz, oran göz kararı ayarlanır.

  Etler zırhla çekilir, öyle kokoreççi satırı gibi takkıdı takkıdı vurulmaz. Zırh bıçağı sapından iteklenerek kaydıra kaydıra kesilir, yoksa et eZilir, lastik gibi olur.

  Bir kilo ete bir buçuk tatlı kaşığı tuz katılır, isteyen bir buçuk tatlı kaşığı kadar tatlı toz biber katar, onun harici karabiber, pul biber, kekik, kapya biber katılmaz,

  Tuz ve baharat katıldıktan sonra bi posta daha zırh vurulur, malzeme zırhla çekerek karıştırılır, elle yoğrulmaz.

  Malzeme göz kararı 150 gramlık alınarak şişe vurulur. Arada el ıslatılır, et bir saat dolapta bekletilirse daha sağlam olur, mangalda dökülmez, şiş olarak yassı galvanizsiz Demir şişler kullanılır.

  Meşe kömüründe pişer, köz olduktan sonra ilk iş domatesle, biber pişirilir, böylece közün üstü hafif küllenip tam kebaplık köz olur.

  Köz hafif küllenince üstüne kebap atılır, ilk yağ damlası kömüre düşünce(bu olay 30 saniyede olur) şişler çevrilir. Bu şekilde sık sık çevirilerek pişirilir. Adana 6-7 dakikada pişer.

  Kebap pişerken yatağını yapmak gerekir. Bunun için lavaş veya Adana pidesinin(tırnaklı pide değil) ortadan kesilir kebap Ocaktan çekilip ekmeğin arasına alınır, üstten ezmeden basılır, kebabın yağı ete geçer, ekmeğin kalan yarısı iki çeyrek kesilip kebabın üstünde ısıtılır, yarım pide servis tabağına konup döşek yapılır. Yarımın kesik tarafına iki parmak boşluk bırakılıp çeyrek parça konulur bu da yastıktır. Bunun üstüne Ocaktan aldığımız kebap konulur, son çeyrek kebabın üstüne konup yorgan yapılıp tek seferde çekilir, tabağın yanında közlenmiş domates, biber ve bir tutam maydanozla servis edilir.

  Salata olarak herkes tablacı salatası arasa da ben soğan salatasını şiddetle tavsiye ederim, piyaz söğüş kesilen soğanlara tuz, tatlı toz biber ve hafif zeytinyağı dökülüp soğanlar renk alana kadar nazikçe yoğrulur. Afiyet olsun.
  1 ... centurion
 • bir sabah muşlu olarak uyanmak

  1.
  Diyarbakırlıların bir kısmının başına gelmiş olan hadise.
  ... centurion
 • ciğer şiş

  39.
  Sur’da dağkapı ciğercisinde yenir. Yanında közlenmiş soğan söğüş gelir, soğuk ayran gelir, ahey ahey, lilililililiiiiiiii.
  1 ... centurion
 • soğuk baklava

  3.
  (bkz: hoşverdi)
  1 ... centurion
 • vücudum nasıl sözlük

  35.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136221/+
  1 ... centurion
 • deep turkish web

  175.
  Video atmış iki gözümün çiçeği.
  ... centurion
 • 15 bin dolara satılan pırlantalı poşet çay

  2.
  Açılın beyler Trabzon çömlekçiden bildiriyorum, geçen iki tane elitik, sofistike, fularlı tip geldi, birlandali boşet çay isteyiruk temli olsun dediler lakin Kahveci efendi adammış sarı fiber bezle mermer tezgahı silerken gorum çigtuun ama diye düzgünce ikaz etti. işte gerçek esnaflık Budur!
  ... centurion
 • 1000 liraya satılan cocochanel markalı prezervatif

  4.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136021/+
  ... centurion
 • anadolu korku hikayeleri

  33.
  Bingöl’de ziyaret olduğu söylenen bir yerde üç harflilerin olduğu söylenir. Bu üç harfliler iddiaya göre kayar gibi yürümekte, ağaçların ve insanların felan içinden geçmektedir. Bir grup korucu, polis olan eniştelerini de yanlarına alıp topuyla, tüfeğiyle keleşiyle, biksisiyle üç harflileri yakalamaya gider. Yokuş yukarı kayar gibi giden kambur yaşlı bir adam silüetli birşey görürler. Hepsi birden ateş ederler, yüzlerce mermi harcarlar. Ama gördükleri şey hiç istifini bozmadan kayar gibi gözlerinin önünden gider tabi.
  1 ... centurion
 • hdp nin kapatılması

  22.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136008/+
  ... centurion
 • hdp ye kapatma davasının gerekçesi

  2.
  Eşbaşkanının biz götümüzü ypg’ye dayadık demesi, şeşbaşkanının PKK sizi tükürüğünde boğar demesi, genel başkanının Apo’nun heykelini dikicez heykelini demesi,

  Milletvekillerinin adı üstünde bu millete vekil olanların asker/polise çemkirmesi, asker/polise tokat atması, ısırması, halkı kışkırtması, ama pkklılarla sarmaş dolaş filan olmaları, aynı karede sevindirik pozlar vermeleri,

  Yine milletvekillerinin makam araçlarıyla pkk’ya Silah taşıması, pkk’lı taşıması, villalarında filan bi düzine pkklı olması, bu pkklılara polisin operasyon yapması, bi villadan 12 tane leş çıkması,

  il/ilçe parti binalarının hücre evi gibi olması,

  Daha bir sürü ayan beyan ortada olan şey, işin trajikomik yanı bunlar her söylendiğinde hdpli tiplerin bi sıkıntı varsa kapatın derken harbiden kapatılınca it gibi kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp kaçması!
  1 ... centurion
 • tüm okul arkadaşlarını bıçakla öldüren katil çocuk

  4.
  (bkz: satanist evlat Arif)
  ... centurion
 • fiat 500x

  10.
  Nafakayı yeni çekmiş dul kadın Arabası.
  ... centurion
 • balta

  60.
  Ağız ve sap olmak üzere iki kısımdan oluşan marangoz aleti. Ağzı kavisli olanlar makbuldür. Balta ağzı dövüldükten sonra sırasıyla 880-820-780 ve 720 derecelerde kendi halinde soğutularak çelik moleküllerinin stresi alınır. Bu sayede kırılganlığı azaltılmış olur. Sap olarak meşe, gürgen, kayın, dut gibi ağaçlardan işleneni makbuldür. Hele ki bir de kızılcıktan sap takılmışsa o sap ömürlüktür.

  Balta kullanılırken baskın olan el altta zayıf olan el üstte tutulur. Eğer bir odun dikey yarılacaksa merkezle kenar arasındaki yarıçap çizgisine, yatay kesilecekse sağdan ve soldan birbirini kesen 45 derecelik açılarla vurulur. Büyük kütükleri yarmak veya kalın gövdeli ağaçları kesmek için tahta veya metal çiviler kullanılır.

  Balta uzun süre kullanılmayacaksa ağzı paslanmaması için gres yağına bulanır. Paslanan çeliğin suyu kaçar ve sertliği kaybolur.

  Balta ne kadar keskin olursa olsun budağa veya metal çivilere vurulmamalıdır. Kayıp ciddi ortopedik yaralanmalara sebep olabilir.

  Baltalar kol gücüyle çevrilen biley çarklarında ıslak olarak bilenir. Yüksek devirli sanayi tipi biley taşları baltanın ağzını ısıtarak sertliğini bozar.
  -1 ... centurion
 • sergen yalçın

  1798.
  Cennetten düşen ilk teknik direktör tanesi.
  ... centurion
 • önder apoya bir şey olursa imralıyı başnza ykarz

  4.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2135473/+
  ... centurion
 • bitcoin

  945.
  bitcoin teorik olarak yükselebilir, ancak pratikte herkes parasını çekemeyecektir. Çünkü bu hacimde para hareketini sağlayacak likidite piyasada yoktur. Bu 2+2=4 kadar kesin bir tablodur. Bunun aksine inanmak saflıktır.
  ... centurion
 • trafik kazalarına en dayanıklı otomobil

  9.
  ihtiyaçlar icatları doğurur.

  italyan markaları yakıt ekonomisi konusunda iddialıdır, Alman araçları lüksü ve konforu ön planda tutar, Japonlar mekanik arıza vermezler, iskandinav markalarında ise güvenlik en başta gelir.

  (bkz: Volvo)
  3 ... centurion
 • tavuğu çok seven kocama doğum günü sürprizi

  2.
  (bkz: allahım nasip etme)
  2 ... centurion
 • johnnie walker

  51.
  Bi rengi olsun kokusu olsun bildiğin benzin amk!
  ... centurion
 • yeni şeyler getiriyorum