• am üstünde reçel bugünler de geçer

  10.
  Yüzünün yumuşaklığı sendeyken götünün ıslaklığı geçmez bilader diye cevaplanabilecek teselli cümlesi.
  1 ... centurion
 • ukraynalı mülteciler türkiyeye sığınacak

  29.
  Gardaş biz ukranyaylan 2 millet 1 Devletik. Sıfır sıkıntı!
  2 ... centurion
 • pentatlon

  9.
  Askeri çeşidinin bildiğin olimpiyatı filan var. 98’den beri Türkiye eZici olarak birinci gelmektedir. 2002’de Yasin taş’ın rekoru halen kırılamamıştır.
  ... centurion
 • içkiden sonra meydana gelen baş ağrısı

  4.
  Açılın beyler bu işin kompedanı benim toparlanın anlatayım;

  Şekerle mayalanan tüm alkollü içkiler az veya çok baş ağrısı yapar. Tabi butik üreticiler hariç hiçkimse fermantasyon için içkinin içine doğrudan şeker katmaz ancak üretimde kullanılan Mısır, pirinç, incir, üzüm gibi bazı bitkiler ve likörlerin pek çoğu mayalanmadan dolayı yüksek miktarda şeker açığa çıkartır ve bu yüksek şeker tansiyonu yükselterek baş ağrısına sebep olur. Örnek vermek açısından Amerikalıların çok övdüğü budweiser birası mısırdan yapılır ve korkunç bir baş ağrısı yapar. Alman biraları ise genel itibarıyla arpadan üretilir. Çünkü 15. Yüzyılda almanya’da değerli bir tahıl olan buğdayın ekmek kıtlığına sebep olmamak için bira üretiminde kullanılması yasaklanmıştır. Krombacher, warsteiner, veltins gibi Alman biraları hep arpadan yapılır ve içinde şeker olmadığı için baş ağrısı yapmaz.
  ... centurion
 • bim in 900 gr lık zeytinlerindeki gramaj hilesi

  10.
  Vakumlu olmayan ambalajlarda tuzun zamanla dibe çökmesine bağlı olarak üst taraftaki zeytinlerde tat değişimi görülebilir. Bunun için zeytin bidonları tam doldurulmaz ki arada çalkalanıp tuz her tarafa eşit dağıtılabilsin.
  ... centurion
 • şenol güneş

  2444.
  2002 dünya kupasındaki başarısı şans olarak nitelendirilemeyecek spor adamı.

  Bir kere gruplarda Brezilya’ya karşı hakem bizi doğradı. O maçta bile evet yenildik ama ezilmedik. Brezilya’nın sert faullerini çalabilecek hakkaniyetli bir hakem olsaydı en azından berabere kalıp final kapısını aralayabilirdik.

  Karşılaşmış olduğumuz Senegal ise turnuvanın fizik gücü en üst düzey takımlarından biriydi. Hatırlarsanız o turnuvadaki ortasaha kadromuz çok güdüktü. Buna rağmen orta sahamız yerden verkaçlarla ve güçlü pres taktiğiyle top tutabiliyordu.

  Turnuvanın ev sahipleri Kore ve Japonya ise inanılmaz hırslıydılar. Üçüncülük maçı sonrası taç çizgisinde ümit özat’a Mikrofon uzatıldığında “bu ne ya adamlara maymun hapı içirmişler” demişti. Hatta diyebilirim ki fiziki olarak takımızı en çok yoran maç Güney Kore maçı olmuştu.

  Şenol güneş’in 2002’de hata olarak nitelendirilebilecek tek hamlesi baştan beri fetöcü-i.mansız ikilisini oynatmamış olması denebilir. Diğer takımlar tek forvet oynayan fetöcü’yü adam yerine koyup 2-3 kişi basınca ilerde kilitleniyorduk. Eğer ilk baştan i.mansız da yanında oynasaydı meşhur Brezilya maçı kesinlikle daha farklı biterdi.
  1 ... centurion
 • pegasus airlines

  335.
  Rakip firmaların diz mesafesinin daha fazla olduğu sorulduğunda başkasınınkinin kaç santim olduğu önemli değil bizimki zamanında kalkıyor diyen havayolu firması.
  -1 ... centurion
 • sevgilisini asker arkadaşım diye tanıştıran erkek

  2.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2139157/+
  2 ... centurion
 • taziyeye gelenlere yemek verilmesi

  3.
  Feodal toplumun ilkel bir geleneğidir.

  Çünkü feodal toplumlarda halk fakirdir. Köy ağası ise sermaye, toprak ve üretim araçları sahibidir. Halk toprak ağasının ucuz iş gücüdür. Toprak ağası ucuz iş gücü olan halkın karnını doyurarak onu motive eder. Karın doyurmak en ilkel pekiştireçtir çünkü.
  5 ... centurion
 • ozan tufan

  1179.
  Gol attı iki gözümün çiçeği.
  ... centurion
 • erling braut haland

  26.
  Ben Şenol olsam ilk baş bunu tutun derim.
  ... centurion
 • 27 mart 2021 norveç türkiye maçı

  14.
  Norveç’e de vururuz sıfır sıkıntı.
  3 ... centurion
 • türkiye nin kayısı üretimince birinci olması

  3.
  Üretilen kayısının neredeyse %75’i ihraç edilmektedir. iç pazardaki kayısı ürünlerinin meyve suyu haricinde tamamı kuru gıda olarak tüketilmekteyken ihraç edilen kayısının büyük çoğunluğu bisküvi, çikolata, yoğurt, bebek maması, meyve çayları gibi işlenmiş gıda ürünlerinin içerisine konulmaktadır. Çok da güzel olmaktadır efenim. Kaysılı kruvasan gördü bu gözler ahey ahey.
  2 ... centurion
 • mavi rus kedisi

  3.
  British shorthairle karıştırılan kedi türü.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2138327/+

  Soldaki mavi Rus kedisi sağdaki ise British shorthairdir. Rus kedisi daha atletik yapılı, kemikli yüzlü, görece uzun ve geniş kulaklı ve yeşil gözlüdür. British shorthair’in kronik kalp ve eklem sorunları mavi Rus kedilerinde görülmez.
  2 ... centurion
 • tekir kedi vs cins kedi

  1.
  Tekir kediler sokakta doğal habitatlarında rekabet içinde belli bir doğal seleksiyon dahilinde çiftleştiklerinden hastalıklı genlerin alt soya nakledilmesi nadiren gerçekleşir, cins kediler ise sahipleri tarafından rekabet ortamı olmaksızın aynı cins kedilerle çiftleştirildinden çekinik genler baskın hale gelir ve özellikle bazı cinslerde kalp, böbrek, eklem rahatsızlıkları, zeka geriliğine bağlı öğrenme güçlüğü kronik hale gelir.

  Tekir kediler evin içinde fıldır fıldır dönüp kendi kuyruğunu kovalayıp binbir oyun sergilerken cins kedilerin çoğunun bir köşede kendi halinde mırıldanması aslında çektiği eklem ağrılarının belirtisidir. Çoğu cins kedi sahibi aman ne akıllı uslu kendi halinde zararsız diye cins kedileri severken aslında kedilerinin hasta olduğundan habersizdir.
  2 ... centurion
 • şişman kedi

  25.
  Tekir ev kedilerinin makus kaderidir.

  Tekir kediler sokaktan gelen genetik bir kodlamadan olsa gerek aç kalma korkusuyla bitmez tükenmez bir iştahla yerler, kediler için ev yemekleri uygun olmadığı söylendiğinden tekir ev kedisi sahipleri kedilerini mamayla beslerler ve kaçınılmaz son daha da hızlanır. Çünkü kedi mamaları kediler için ev yemeklerinden daha lezzetlidir.

  (bkz: tekir kedi)
  1 ... centurion
 • ali koç

  1809.
  Eski fidbolcu emre’yi Teknik direktörlüğe getirerek boş yere para harcamaktan kurtulan vizyon reis.
  ... centurion
 • pompacılar aracın kullandığı yakıtı nasıl anlıyor

  20.
  Şoförün tipinden kardeşim.
  1 ... centurion
 • havalı gözüken yabancı isimlerin asıl anlamları

  13.
  Einstein-yektaş.
  ... centurion
 • bir türk ile bir arap evlenirse doğan çocuk ne olr

  4.
  Hataylı.
  4 ... centurion
 • yeni şeyler getiriyorum